| İhale Kayıt Numarası (İKN) | : | 2026/1586294 |
| 1- İdarenin | ||
| 1.1. Adı | : | YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI |
| 1.2. Adresi | : | Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı 58140 Kampüs Merkez/SİVAS |
| 1.3. Telefon numarası | : | 03464875900 |
| 1.4. İhale dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet sayfası | : | https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ |
| 2.1. Tarih ve Saati | : | 01.10.2026 - 10:00 |
| 2.2. Yapılacağı (e-tekliflerin açılacağı) adres | : | Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, İhale Komisyon Başkanlığı Kampüs/Sivas |
| 3.1 Adı | : | Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 2027-2028 Eğitim Öğretim Yılı (01/02/2027-14/01/2028 tarihleri arası) Malzeme dahil öğrenci yemek pişirme, dağıtım ve sonrası hizmetleri alımı |
| 3.2. Niteliği, türü ve miktarı | : | Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 2027-2028 Eğitim Öğretim Yılı (01.02.2027-14.01.2028 tarihleri arası) 400.000 öğün Malzeme dâhil öğrenci yemek pişirme, dağıtım ve sonrası hizmetleri alımı. Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir. |
| 3.3. Yapılacağı/teslim edileceği yer | : | Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tüm mutfak ve yemekhaneleri olup, mutfak ve yemekhanelerin listesi Teknik Şartname' de gösterilmektedir. |
| 3.4. Süresi/teslim tarihi | : | İşe başlama tarihi 01.02.2027, işin bitiş tarihi 14.01.2028 |
| 3.5. İşe başlama tarihi | : | 01.02.2027 |
| 4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: |
| 4.2.1. İsteklinin ihalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait yıl sonu bilanço bilgileri: |
|
Sunulan bilanço veya eşdeğer belgelerde; a) Cari oranın (dönen varlıklar/kısa vadeli borçlar) en az 0,75 olduğunu, b) Öz kaynak oranının (öz kaynaklar/toplam aktif) en az 0,15 olduğunu, c) Kısa vadeli banka borçlarının öz kaynaklara oranının 0,50’den küçük olduğunu ve belirtilen üç kriterin birlikte sağlandığını göstermek üzere yıl sonu bilanço belgelerine ilişkin bilgileri belirtebilirler. Yukarıda belirtilen kriterleri bir önceki yılda sağlayamayanlar, son iki yıla ait belgelerine ilişkin bilgileri sunabilirler. Bu takdirde, son iki yılın parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır. |
| 4.2.2. İş hacmini gösteren belgeler: |
|
a) İhalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait toplam ciroyu gösteren gelir tablosu, b) Hizmet işleri ile ilgili ciro tutarını gösteren belgeler, Bu belgelerden birinin sunulması yeterlidir. Toplam cironun teklif edilen bedelin %25'inden , hizmet işleri ile ilgili cironun ise teklif edilen bedelin %15'inden az olmaması gerekir. Bu kriterlerden herhangi birini sağlayan ve sağladığı kritere ilişkin belgeyi sunan istekli yeterli kabul edilir. Bu kriterleri bir önceki yılda sağlayamayanlar, son iki yıla ait belgelerini sunabilirler. Bu takdirde son iki yılın parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanamadığına bakılır. |
| 4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: |
| 4.3.1.
Son beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında kabul işlemleri tamamlanan ve teklif edilen bedelin
% 50
oranından az olmamak üzere, ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler
veya teknolojik ürün deneyim belgesi. 4.3.1.1. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere kullanılan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve 4734 sayılı Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, e-forma uygun belgenin kullanılması zorunludur. 4.3.1.2. 4734 sayılı Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen işlerden elde edilen iş deneyiminin 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 195 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince pay çoğunluğuna dayanarak kurulan şirketler topluluğu ilişkisi içinde kullanılması halinde bu hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin süresini tevsik eden belgelerin sunulması zorunludur. |
| 4.3.2. İhale konusu işin ya da malın satış faaliyetinin yerine getirilebilmesi için ilgili mevzuat gereğince sicil, izin, ruhsat, faaliyet belgesi vb. belgeler: |
İşletme Kayıt Belgesi Oda Kayıt Sicil Sureti ve Faaliyet Belgesi |
| 4.3.3. Üretim/imalat kapasitesine ait bilgiler: |
İhaleye teklif verecek isteklilerin kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odası ya da esnaf ve sanatkârlar odası tarafından mevzuata uygun olarak düzenlenmiş, ihale tarihinde geçerli olan, günlük en az 2.500 kişilik (gün/tabldot) yemek üretimi yaptığını gösteren kapasite raporu belgesini yeterlilik bilgileri tablosunda beyan etmesi gerekmektedir. İş ortaklığı durumunda, iş ortaklarındaki ortaklardan her birinin, kapasite raporuna ilişkin olarak iş ortaklığındaki hissesi oranında yeterliliği sağlamaları ve kapasite raporunun ihale veya son başvuru tarihinde geçerli olması zorunludur. |
| 4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler: |
| 4.4.1. İsteklinin yurt içi ve yurt dışında kamu veya özel sektörde bedel içeren tek bir sözleşme kapsamında gerçekleştirilmiş malzemeli yemek hazırlama işleri benzer iş olarak kabul edilecektir. |