| İhale Kayıt Numarası (İKN) | : | 2026/1568924 |
| 1- İdarenin | ||
| 1.1. Adı | : | YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANLIĞI DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ |
| 1.2. Adresi | : | TURGUT ÖZAL MAHALLESİ GÜLÜMSER CADDESİ YEŞİLYURT BELEDİYESİ HİZMET BİNASI NO:2 44920 YEŞİLYURT/MALATYA |
| 1.3. Telefon numarası | : | 04223777777 |
| 1.4. İhale dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet sayfası | : | https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ |
| 2.1. Tarih ve Saati | : | 30.09.2026 - 10:30 |
| 2.2. Yapılacağı (e-tekliflerin açılacağı) adres | : | YEŞİLYURT BELEDİYESİ İHALE SALONU |
| 3.1. Adı | : | AKARYAKIT ALIM İŞİ |
| 3.2. Niteliği, türü ve miktarı | : | 2.200.000 LİTRE MOTORİN İLE 60.000 LİTRE KURŞUNSUZ BENZİN ALIMI Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir. |
| 3.3. Yapılacağı/teslim edileceği yer | : | -İdarece alınacak motorin dökme olarak alınacaktır . İdarenin isteği doğrultusunda ihtiyaç oldukça idarenin belirlemiş olduğu konteyner akaryakıt yakıt deposuna (Karakavak Mah. T. Özal Bulvarı Makine İkmal Sahasına) peyder pey dökme motorin olarak akaryakıt temini sağlanacaktır. -Benzin alımı için ; Yüklenici firma veya bayisi olduğu Dağıtıcı' Firmaya ait idaremiz adresi olan Yeşilyurt Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü T. Özal Mah. Gülümser Cad. No: 2 Yeşilyurt /Malatya merkez olmak üzere en fazla 5(beş) km mesafe içerisinde, ana güzergâhlarda en az 1 (bir) adet anlaşmalı akaryakıt pompa istasyonu olacaktır. İdarenin ihtiyacı olan benzin , yüklenici firmanın anlaşmalı olduğu akaryakıt istasyonlarından alınacaktır. |
| 3.4. Süresi/teslim tarihi | : | SÖZLEŞMENİN İMZALANMASINDAN SONRA 18.11.2026 TARİHİNDE İŞE BAŞLAYIP 17.11.2027 TARİHİNDE İŞ SONLANDIRILACAKTIR. |
| 3.5. İşe başlama tarihi | : | 18.11.2026 TARİHİNDE İŞE BAŞLANACAKTIR. |
| 4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: |
| Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi, belge veya kriter belirtilmemiştir. |
| 4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: |
|
4.3.1. Son beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında kesin kabul işlemleri tamamlanan ve teklif edilen bedelin
% 20 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş
deneyimini gösteren
belgelere veya teknolojik ürün deneyim belgesine ait bilgiler.
4.3.1.1. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere kullanılan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve 4734 sayılı Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, e-forma uygun belgenin kullanılması zorunludur. 4.3.1.2. 4734 sayılı Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen işlerden elde edilen iş deneyiminin 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 195 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince pay çoğunluğuna dayanarak kurulan şirketler topluluğu ilişkisi içinde kullanılması halinde bu hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin süresini tevsik eden belgelerin sunulması zorunludur. |
| 4.3.2 İhale konusu işin ya da malın satış faaliyetinin yerine getirilebilmesi için ilgili mevzuat gereğince sicil, izin, ruhsat, faaliyet belgesi vb. belgeler: |
Akaryakıt Dağıtım ve Pazarlama Kuruluşu olduğunu tevsik eden yazının aslı veya noter tasdikli fotokopisi İstekli imalatçı ise imalatçı olduğunu gösteren belgeler ve/veya sanayi sicil belgesi ve/veya kapasite raporu, tüm petrol ürünlerinin tamamının bayisi olduğunu gösteren yazı |
| 4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler: |
| 4.4.1. Her Türlü Akaryakıt Ürünleri Alımı İşi Benzer İş Olarak Kabul Edilecektir. |