| İhale Kayıt Numarası (İKN) | : | 2026/227968 |
| 1- İdarenin | ||
| 1.1. Adı | : | DSİ YERALTISULARI DAİRESİ BAŞKANLIĞI DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ |
| 1.2. Adresi | : | Mustafa Kemal Mahallesi Anadolu Bulvarı No:9 ÇANKAYA/ANKARA |
| 1.3. Telefon Numarası | : | 03124544459 |
| 1.4. Ön yeterlik dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet sayfası | : | https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ |
| 2.1. Tarihi ve saati | : | 11.03.2026 10:00 |
| 2.2. Yapılacağı adres | : | : DSİ Genel Müdürlüğü Yeraltısuları Dairesi Başkanlığı 8.Kat Toplantı Salonu C Blok Mustafa Kemal Mahallesi Anadolu Bulvarı No:9 Çankaya/ANKARA |
| 3.1. Adı | : | CEYHAN HAVZASI YERALTISUYU PLANLAMA (HİDROJEOLOJİK ETÜT) RAPORU YAPILMASI VE YAPTIRILMASI |
| 3.2. Niteliği, türü ve miktarı | : | Ceyhan Havzası Yeraltısuyu Planlama (Hidrojeolojik Etüt) Raporu Yapılması ve Yaptırılması Danışmanlık Hizmet işi toplam 21.391 km2'lik Ceyhan Havzasında gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir. |
| 3.3. Yapılacağı yer | : | Adana. Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kayseri, Malatya, Kahramanmaraş, Sivas ve Osmaniye |
| 3.4. Süresi | : | İşe başlama tarihinden itibaren 1100 takvim günüdür |
| 3.5. İşe başlama tarihi | : |
| 4.2. Mali kapasiteye ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler: |
| 4.2.1. Adayın ihalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait yıl sonu bilançosu veya eşdeğer belgeleri: |
|
İhalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait; a) İlgili mevzuatı uyarınca bilançosunu yayımlatma zorunluluğu olan adaylar yıl sonu bilançosunu veya bilançonun gerekli kriterlerin sağlandığını gösteren bölümlerini, b) İlgili mevzuatı uyarınca bilançosunu yayımlatma zorunluluğu olmayan adaylar, yıl sonu bilançosunu veya bilançonun gerekli kriterlerin sağlandığını gösteren bölümlerini ya da bu kriterlerin sağlandığını göstermek üzere yeminli mali müşavir veya serbest muhasebeci mali müşavir tarafından standart forma uygun olarak düzenlenen belgeyi sunar. Sunulan bilanço veya eşdeğer belgelerde; a) Cari oranın (dönen varlıklar/kısa vadeli borçlar) en az 0,75 olması, b) Öz kaynak oranının (öz kaynaklar/toplam aktif) en az 0,15 olması, c) Kısa vadeli banka borçlarının öz kaynaklara oranının 0,50’den küçük olması ve belirtilen üç kriterin birlikte sağlanması zorunludur. Yukarıda belirtilen kriterleri bir önceki yılda sağlayamayanlar, son iki yıla ait belgelerini sunabilirler. Bu takdirde, son iki yılın parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır. Serbest meslek erbabının vereceği, ilgili mevzuatına göre düzenlenmiş ve onaylanmış serbest meslek kazanç defteri özetinde gösterilen değerlere göre, son yıla ait toplam gelirin toplam gidere oranının veya son iki yıla ait gelir ve giderlerin parasal tutarlarının ortalaması üzerinden bulunacak oranın en az (1,25) olması şartı aranır. Serbest meslek kazanç defteri özetinin yeminli mali müşavir veya serbest muhasebeci mali müşavir ya da vergi dairesince onaylı olması gerekir. Son başvuru tarihi yılın ilk dört ayında olan ihalelerde, bir önceki yıla ait belgelerini sunmayanlar, iki önceki yıla ait belgelerini sunabilirler. Bu belgelerde yeterlik kriterini sağlayamayanlar ise iki önceki yılın belgeleri ile üç önceki yılın belgelerini sunabilirler. Bu durumda, belgeleri sunulan yılların parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır. |
| 4.2.2. İş hacmini gösteren belgeler: |
|
a) İhalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait toplam ciroyu gösteren gelir tablosu, b) Danışmanlık hizmet işleri ile ilgili ciro tutarını gösteren belgeler, Serbest meslek erbabının iş hacmi serbest meslek kazanç defteri özeti ile belgelendirilir. Bu belgelerden birinin sunulması yeterlidir. Bu belgelerin değerlendirilmesinde ; a) Toplam ciro için en az 25.000.000 TRY (Türk Lirası) b) Danışmanlık hizmet işleri ile ilgili cironun, 15.000.000 TRY (Türk Lirası) tutarı ön yeterlilik asgari şartı olarak istenir. Bu kriterleri bir önceki yılda sağlayamayanlar, son iki yıla ait belgelerini sunabilirler. Bu takdirde, son iki yılın parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır. Bu kriterlerden herhangi birini sağlayan ve sağladığı kritere ilişkin belgeyi sunan yeterli kabul edilir. Yılın ilk dört ayında olan ihalelerde, bir önceki yıla ait gelir tablosunu sunmayanlar, iki önceki yılın gelir tablosunu sunabilirler. Bu gelir tablosunun yeterlik kriterini sağlayamaması halinde, iki önceki yılın ve üç önceki yılın gelir tabloları sunulabilir. Bu durumda, gelir tabloları sunulan yılların parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır. |
| 4.3. Teknik yeteneğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler: | ||||||||||||||
| 4.3.1. İş deneyim belgeleri: | ||||||||||||||
|
Yapımla ilgili danışmanlık hizmet işlerinde son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında
30.000.000 TRY (Türk Lirası)
tutarından, az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler. | ||||||||||||||
| 4.3.2. Organizasyon yapısı ve personel durumuna ilişkin belgeler: | ||||||||||||||
| 4.3.2.1 Anahtar Teknik Personel: | ||||||||||||||
Personel Durumuna İlişkin Belgeler: Diploma | ||||||||||||||
| 4.3.2.2 Teknik Personel: | ||||||||||||||
|
| 4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler: |
| 4.4.1. Tek bir sözleşme kapsamında, havza veya alt havza ölçeğinde planlama kademesi Hidrojeolojik Etüt Raporu veya DSİ tarafından yaptırılmış Yüzeysuyu Havza Master Plan Raporlarının detaylı hidrojeolojik etüt raporları. |
| İhale kayıt numarası | : | 2026/227968 |
| 1- İhalenin | ||
| a) Ön yeterlik tarihi | : | 11.03.2026 |
| b) Türü | : | Danışmanlık Hizmet Alımı |
| c) Usulü | : | Belli İstekliler Arasında |
| d) Yaklaşık Maliyeti | : | 86.151.573,24 TRY |
| 2- İhale konusu danışmanlık hizmetinin | ||
| a) Adı | : | CEYHAN HAVZASI YERALTISUYU PLANLAMA (HİDROJEOLOJİK ETÜT) RAPORU YAPILMASI VE YAPTIRILMASI |
| b) Yapılacağı yer | : | Adana. Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kayseri, Malatya, Kahramanmaraş, Sivas ve Osmaniye |
| c) Süresi | : | 1100 takvim günüdür |
| 3- Teklifler | ||
| a) Dokümanı EKAP üzerinden e-imza kullanarak indiren sayısı | : | 8 |
| b) Toplam Teklif Sayısı | : | 5 |
| c) Toplam Geçerli Teklif Sayısı | : | 5 |
| d) Yerli istekli lehine fiyat avantajı uygulaması | : | Uygulanmıştır / % 15 |
| 4- Sözleşmenin | ||
| a) Tarihi | : | 17.06.2026 |
| b) Bedeli | : | 81.250.000,00 TRY |
| c) Süresi | : | 17.06.2026 - 21.06.2029 |
| d) Yüklenici | : | AKAR-SU MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK LİMİTED ŞİRKETİ, FUGRO SİAL YERBİLİMLERİ MÜŞAVİRLİK VE MÜHENDİSLİK LİMİTED ŞİRKETİ İş Ortaklığı |
| e) Yüklenicinin uyruğu | : | Türkiye |
| f) Yüklenicinin adresi | : | Mustafa Kemal Mahallesi 2120. Cadde Gözüm İş Merkezi No:5/5 Kat:3 Çankaya/ANKARA ÇANKAYA/ANKARA |