| İhale Kayıt Numarası (İKN) | : | 2026/425808 |
| 1- İdarenin | ||
| 1.1. Adı | : | İSTANBUL GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜKLERİ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ |
| 1.2. Adresi | : | ZUHURATBABA MAH. DR. REMZİ KAZ BAKIRKÖY/İSTANBUL |
| 1.3. Telefon Numarası | : | 02125880035 |
| 1.4. Ön yeterlik dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet sayfası | : | https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ |
| 2.1. Tarihi ve saati | : | 24.03.2026 10:30 |
| 2.2. Yapılacağı adres | : | ZUHURATBABA MAH. DR. REMZİ KAZANCIGİL BULV. NO:34/1 34662 ATAKÖY - BAKIRKÖY / İSTANBUL |
| 3.1. Adı | : | TC GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI İSTANBUL GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPTIRILACAK VE/VEYA YAPIMI DEVAM ETMEKTE OLAN YURT VE SPOR TESİSİ BİNALARININ İNŞAAT AŞAMASI VE İNŞAAT SONRASI 36 AY SÜRELİ DANIŞMANLIK HİZMET ALIM İŞİ |
| 3.2. Niteliği, türü ve miktarı | : | 43 Adet Personel ile 36 Ay Boyunca Yaptırılacak ve /veya yapımı devam etmekte olan yurt ve spor tesisi binalarının İnşaat Aşaması ve İnşaat Sonrası Danışmanlık (geçici kabul, kesin kabul, kesin hesap v.b.) Hizmetleri İşi Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir. |
| 3.3. Yapılacağı yer | : | İstanbul İli ve İlçeleri |
| 3.4. Süresi | : | İşe başlama tarihinden itibaren 1080 takvim günüdür |
| 3.5. İşe başlama tarihi | : |
| 4.2. Mali kapasiteye ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler: |
| 4.2.1. Adayın ihalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait yıl sonu bilançosu veya eşdeğer belgeleri: |
|
İhalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait; a) İlgili mevzuatı uyarınca bilançosunu yayımlatma zorunluluğu olan adaylar yıl sonu bilançosunu veya bilançonun gerekli kriterlerin sağlandığını gösteren bölümlerini, b) İlgili mevzuatı uyarınca bilançosunu yayımlatma zorunluluğu olmayan adaylar, yıl sonu bilançosunu veya bilançonun gerekli kriterlerin sağlandığını gösteren bölümlerini ya da bu kriterlerin sağlandığını göstermek üzere yeminli mali müşavir veya serbest muhasebeci mali müşavir tarafından standart forma uygun olarak düzenlenen belgeyi sunar. Sunulan bilanço veya eşdeğer belgelerde; a) Cari oranın (dönen varlıklar/kısa vadeli borçlar) en az 0,75 olması, b) Öz kaynak oranının (öz kaynaklar/toplam aktif) en az 0,15 olması, c) Kısa vadeli banka borçlarının öz kaynaklara oranının 0,50’den küçük olması ve belirtilen üç kriterin birlikte sağlanması zorunludur. Yukarıda belirtilen kriterleri bir önceki yılda sağlayamayanlar, son iki yıla ait belgelerini sunabilirler. Bu takdirde, son iki yılın parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır. Serbest meslek erbabının vereceği, ilgili mevzuatına göre düzenlenmiş ve onaylanmış serbest meslek kazanç defteri özetinde gösterilen değerlere göre, son yıla ait toplam gelirin toplam gidere oranının veya son iki yıla ait gelir ve giderlerin parasal tutarlarının ortalaması üzerinden bulunacak oranın en az (1,25) olması şartı aranır. Serbest meslek kazanç defteri özetinin yeminli mali müşavir veya serbest muhasebeci mali müşavir ya da vergi dairesince onaylı olması gerekir. Son başvuru tarihi yılın ilk dört ayında olan ihalelerde, bir önceki yıla ait belgelerini sunmayanlar, iki önceki yıla ait belgelerini sunabilirler. Bu belgelerde yeterlik kriterini sağlayamayanlar ise iki önceki yılın belgeleri ile üç önceki yılın belgelerini sunabilirler. Bu durumda, belgeleri sunulan yılların parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır. |
| 4.2.2. İş hacmini gösteren belgeler: |
|
a) İhalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait toplam ciroyu gösteren gelir tablosu, b) Danışmanlık hizmet işleri ile ilgili ciro tutarını gösteren belgeler, Serbest meslek erbabının iş hacmi serbest meslek kazanç defteri özeti ile belgelendirilir. Bu belgelerden birinin sunulması yeterlidir. Bu belgelerin değerlendirilmesinde ; a) Toplam ciro için en az 125.000.000 TRY (Türk Lirası) b) Danışmanlık hizmet işleri ile ilgili cironun, 75.000.000 TRY (Türk Lirası) tutarı ön yeterlilik asgari şartı olarak istenir. Bu kriterleri bir önceki yılda sağlayamayanlar, son iki yıla ait belgelerini sunabilirler. Bu takdirde, son iki yılın parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır. Bu kriterlerden herhangi birini sağlayan ve sağladığı kritere ilişkin belgeyi sunan yeterli kabul edilir. Yılın ilk dört ayında olan ihalelerde, bir önceki yıla ait gelir tablosunu sunmayanlar, iki önceki yılın gelir tablosunu sunabilirler. Bu gelir tablosunun yeterlik kriterini sağlayamaması halinde, iki önceki yılın ve üç önceki yılın gelir tabloları sunulabilir. Bu durumda, gelir tabloları sunulan yılların parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır. |
| 4.3. Teknik yeteneğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 4.3.1. İş deneyim belgeleri: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Yapımla ilgili danışmanlık hizmet işlerinde son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında
125.000.000 TRY (Türk Lirası)
tutarından, az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 4.3.2. Organizasyon yapısı ve personel durumuna ilişkin belgeler: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 4.3.2.1 Anahtar Teknik Personel: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
İstekliler; Anahtar teknik personellerin diploma veya mezuniyet belgeleri ile toplam deneyim sürelerini gösteren meslek odası üye kayıt belgesi ve/veya hizmet çizelgesi ile özgeçmişlerini teklif dosyalarında sunmak zorundadır.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 4.3.2.2 Teknik Personel: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Aşağıdaki teknik personel tablosuna iş kapsamında istihdam edilecek personelin isimleri sözleşme aşamasında yazılacaktır.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 4.3.3. Kalite ve standarda ilişkin belgeler: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Bu ihaleye başvuran isteklilerin güncel “ISO Kalite Yönetim Sistem Belgesi” ve “Çevre Yönetim Sistem Belgesi” ne sahip olmaları zorunludur. Bu Belgelerin aslı veya noter tasdikli sureti veya idare onaylı sureti ihale teklif dosyası ile birlikte sunulacaktır. Kalite yönetim sistem belgesi Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilen belgelendirme kuruluşları veya Uluslararası Akreditasyon Forumu Karşılıklı Tanınma Antlaşmasında yer alan ulusal akreditasyon kurumlarınca akredite edilmiş belgelendirme kuruluşları tarafından düzenlenmesi zorunludur. Bu belgelendirme kuruluşlarının, Uluslararası Akreditasyon Forumu Karşılıklı Tanınma Antlaşmasında yer alan ulusal akreditasyon kurumlarınca akredite edilmiş belgelendirme kuruluşu olduklarının ve bu kuruluşlarca düzenlenen belgelerin geçerliliğini sürdürdüğünün, Türk Akreditasyon Kurumundan alınacak bir yazı ile teyit edilmesi gerekir. İhale tarihi veya bu tarihten önce bir yıl içinde alınan teyit yazıları geçerlidir. Ancak Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edildiği duyurulan belgelendirme kuruluşları tarafından düzenlenen ve TÜRKAK Akreditasyon Markası taşıyan belge ve sertifikalar için Türk Akreditasyon Kurumundan teyit alınması zorunlu değildir. Bu belgelerin ihale tarihinde geçerli olması yeterlidir. İş ortaklıklarında, ortaklardan birinin istenilen belgeyi sunması yeterlidir. |
| 4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler: |
| 4.4.1. Bu ihalede benzer iş;
(A) Benzer İş Tanımı: Tek sözleşmeye dayalı olarak 11.06.2011 tarih ve 27961 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yapım İhalelerinde Benzer İş Grupları Listesinden B/II ve B/III grubu işlerinden herhangi birinin Danışmanlık (Kontrollük) işini yapmış olmak.
(B) İş Deneyim Sunulması: Aday/İstekli tarafından tek bir sözleşme kapsamında birden fazla iş grubunu içeren iş deneyim belgesi sunulması halinde, benzer işe ilişkin tutarın ayrıştırılması ve bu ayrıştırmanın dayanağını teşkil eden tüm tevsik edici bilgi ve belgelerin teklif dosyası ekinde sunulması zorunludur. Aksi takdirde, bu belgeleri sunmayan Aday/İsteklinin iş deneyim belgesi değerlendirmeye alınmayacaktır.
|