| İhale Kayıt Numarası (İKN) | : | 2026/945688 |
| 1- İdarenin | ||
| 1.1. Adı | : | ETİ MADEN İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TESİS MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI |
| 1.2. Adresi | : | KIZILIRMAK MAHALLESİ 1443. CAD ÇANKAYA/ANKARA |
| 1.3. Telefon numarası | : | 03122942000 |
| 1.4. İhale dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet sayfası | : | https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ |
| 2.1. Tarih ve Saati | : | 01.07.2026 - 10:30 |
| 2.2. Yapılacağı (e-tekliflerin açılacağı) adres | : | Kızılırmak Mahallesi 1443. Cadde No:5 06530 Çukurambar-Çankaya/ANKARA |
| 3.1. Adı | : | Kil Taşıma Konveyör Hattına Ulaşım Yolu Yapılması |
| 3.2. Niteliği, türü ve miktarı | : | Kil Taşıma Konveyör Hattına Ulaşım için yaklaşık olarak 1.5 km betonarme yol yapılması işidir. Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir. |
| 3.3. Yapılacağı/teslim edileceği yer | : | Seyitgazi-Kırka / ESKİŞEHİR |
| 3.4. Süresi/teslim tarihi | : | Yer tesliminden itibaren 150 (YüzElli) takvim günüdür. |
| 3.5. İşe başlama tarihi | : |
Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 7
gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır. |
| 4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: |
| Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi, belge veya kriter belirtilmemiştir. |
| 4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: | 4.3.1. Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 80 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler. |
4.3.1.1. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere kullanılan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve 4734 sayılı Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, e-forma uygun belgenin kullanılması zorunludur. 4.3.1.2. 4734 sayılı Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen işlerden elde edilen iş deneyiminin 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 195 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince pay çoğunluğuna dayanarak kurulan şirketler topluluğu ilişkisi içinde kullanılması halinde bu hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin süresini tevsik eden belgelerin sunulması zorunludur. |
| 4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işe denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri: |
| 4.4.1. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler: |
Yapım İşlerinde Benzer İş Grupları Listesi (11.06.2011 tarih, 27961 sayılı Resmi Gazete ve 27.04.2016 tarih, 29696 sayılı Resmi Gazete) yayımlanan Yapım İşlerinde Benzer İş Grupları Listesinde A.V. Grupta (Karayolu İşleri (Altyapı+Üstyapı)) yer alan işleri benzer iş olarak kabul edilecektir. |
| 4.4.2. Bu ihalede benzer işe denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri: |
İnşaat Mühendisliği |
| İhale kayıt numarası | : | 2026/945688 |
| 1- İhalenin | ||
| a) Tarihi | : | 01.07.2026 |
| b) Türü | : | Yapım işi |
| c) Usulü | : | Açık |
| d) Yaklaşık Maliyeti | : | 35.927.542,17 TRY |
| 2- İhale konusu yapım işinin | ||
| a) Adı | : | KİL TAŞIMA KONVEYÖR HATTINA ULAŞIM YOLU YAPILMASI |
| b) Yapılacağı yer | : | Seyitgazi-Kırka / ESKİŞEHİR |
| c) Süresi | : | 150 |
| 3- Teklifler | ||
| a) Dokümanı EKAP üzerinden e-imza kullanarak indiren sayısı | : | 30 |
| b) Toplam Teklif Sayısı | : | 20 |
| c) Toplam Geçerli Teklif Sayısı | : | 19 |
| d) Yerli istekli lehine fiyat avantajı uygulaması | : | Uygulanmamıştır |
| 4- Sözleşmenin | ||
| a) Tarihi | : | 29.07.2026 |
| b) Bedeli | : | 27.088.325,56 TRY |
| c) Süresi | : | |
| d) Yüklenicisi | : | TCA MÜHENDİSLİK PROJE İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, USS MEKANİK TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ İş Ortaklığı |
| e) Yüklenicinin uyruğu | : | Türkiye |
| f) Yüklenicinin adresi | : | MUSTAFA KEMAL MAHALLESİ 2141 CAD. NO: 33/4 ÇANKAYA/ANKARA ÇANKAYA/ANKARA |