| İhale Kayıt Numarası (İKN) | : | 2026/1576143 |
| 1- İdarenin | ||
| 1.1. Adı | : | DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DSİ 20. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ |
| 1.2. Adresi | : | Gaziantep Karayolu Üzeri. Erkenez Mah. RecepTayyip Erdoğan Bul. No:157 Dulkadiroğlu/KAHRAMANMARAŞ |
| 1.3. Telefon numarası | : | (0344) 236 00 80 |
| 1.4. İhale dokümanının görülebileceği ve indirilebileceği internet sayfası | : | https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ |
| 2.1. Tarih ve Saati | : | 13.10.2026 - 10:30 |
| 2.2. Yapılacağı (e-tekliflerin açılacağı) adres | : | DSİ 20. Bölge Müdürlüğü - Recep Tayip ERDOĞAN Bulvarı Erkenez Mahallesi Mevki No:157 46080 (Taşkın Kontrol Şube Müdürlüğü) Dulkadiroğlu/ KAHRAMANMARAŞ |
| 3.1. Adı | : | Kahramanmaraş-Onikişubat İlçesi Sümbüllü, Domuz ve Aksu Çayı Sanat Yapıları Rehabilitasyonu Taşkın Kontrolü |
| 3.2. Niteliği, türü ve miktarı | : | İş kapsamında Kahramanmaraş ili, Onikişubat ilçesinde bulunan Oruç Reis Mahallesi’nde yer alan Sümbüllü Deresi, Hürriyet Mahallesi’nde yer alan Domuz Deresi, Pazarcık İlçesi Aksu Çayı üzerinde taşkın kontrol tesisi yapımı ve rehabilitasyonu kapsamında yaklaşık 2800 m U kanal kesitinde Betonarme duvar, 7 adet menfez ile Pazarcık ilçesi Aksu çayı üzerinde 1 adet köprü imalatları yapılacaktır. Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir. |
| 3.3. Yapılacağı/teslim edileceği yer | : | Kahramanmaraş ili, Onikişubat ve Pazarcık İlçeleri |
| 3.4. Süresi/teslim tarihi | : | Yer tesliminden itibaren 700 (YediYüz) takvim günüdür. |
| 3.5. İşe başlama tarihi | : |
Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15
gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır. |
| 4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: |
| 4.2.1. İsteklinin ihalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait yıl sonu bilançosu veya eşdeğer belgeleri: |
|
a) İlgili mevzuatı uyarınca bilançosunu yayımlatma zorunluluğu olan istekliler yıl sonu bilançosunu veya bilançonun gerekli kriterlerin sağlandığını gösteren bölümlerini, b) İlgili mevzuatı uyarınca bilançosunu yayımlatma zorunluluğu olmayan istekliler, yıl sonu bilançosunu veya bilançonun gerekli kriterlerin sağlandığını gösteren bölümlerini ya da bu kriterlerin sağlandığını göstermek üzere yeminli mali müşavir veya serbest muhasebeci mali müşavir tarafından e-forma uygun olarak düzenlenen belgeyi sunar. Sunulan bilanço veya eşdeğer belgelerde; a) Cari oranın (dönen varlıklar / kısa vadeli borçlar) en az 0,75 olması, b) Öz kaynak oranının (öz kaynaklar/ toplam aktif) en az 0,15 olması, c) Kısa vadeli banka borçlarının öz kaynaklara oranının 0,50’den küçük olması, yeterlik kriterleridir ve bu üç kriter birlikte aranır. Yukarıda belirtilen kriterleri bir önceki yılda sağlayamayanlar, son üç yıla kadar olan yılların belgelerini sunabilirler. Bu takdirde belgeleri sunulan yılların parasal tutarlarının ortalaması üzerinden yeterlik kriterlerinin sağlanıp sağlanmadığına bakılır. |
| 4.2.2. İş hacmini gösteren belgeler: |
|
İsteklinin ihalenin yapıldığı yıldan önceki yıla ait, aşağıda belirtilen belgelerden birini sunması yeterlidir; a) Toplam cirosunu gösteren gelir tablosu, b) Yapım işleri cirosunu gösteren belgeler, İsteklinin cirosunun teklif ettiği bedelin % 25 inden, yapım işleri cirosunun ise teklif edilen bedelin % 15 inden az olmaması gerekir. Bu kriterlerden herhangi birini sağlayan ve sağladığı kritere ilişkin belgeyi sunan istekli yeterli kabul edilecektir. |
| 4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler: | 4.3.1. Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 80 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler. |
4.3.1.1. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere kullanılan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ve 4734 sayılı Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, e-forma uygun belgenin kullanılması zorunludur. 4.3.1.2. 4734 sayılı Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen işlerden elde edilen iş deneyiminin 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 195 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince pay çoğunluğuna dayanarak kurulan şirketler topluluğu ilişkisi içinde kullanılması halinde bu hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin süresini tevsik eden belgelerin sunulması zorunludur. |
| 4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işe denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri: |
| 4.4.1. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler: |
19/06/2018 tarih ve 30453/m sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yapım İşlerinde Benzer İş Grupları Tebliğinde yer alan A-I Grup: Köprü Ve Viyadük İşleri ya da IX Grup: Su Yapıları işlerdir. |
| 4.4.2. Bu ihalede benzer işe denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri: |
İnşaat Mühendisliği |
| İş Kaleminin Adı ve Kısa Açıklaması | Asgari Oran | Azami Oran | Fiyat Dışı Unsur Puanı |
| Kazı Yapılması, Depo Veya Dolguya Konulması | 1,1% | 1,8% | 1 |
| Grobeton Yapılması | 0,7% | 1,2% | 0,5 |
| C20/25 Betonu veya Betonarme Betonu | 0,4% | 0,7% | 0,5 |
| C25/30 Betonu veya Betonarme Betonu | 10% | 18% | 7 |
| C30/37 Betonu veya Betonarme Betonu | 0,5% | 0,9% | 0,5 |
| Nervürlü beton çelik çubuklarının temini, kesilmesi, bükülmesi ve yerine konulması | 4,4% | 7,3% | 3 |
| Çeşitli Demir İşleri Yapılması, Boyanması Yerine montajı (Korkuluk Yapılması) | 5,5% | 9,2% | 4 |
| Köprü Civarı ve Temelinde Kazı Yapılması | 0,7% | 1,2% | 0,5 |
| Köprülerde Kuruda Veya Suda Her Dozda Demirli Beton (C 30/37 Hazır Beton Harcı İle) | 6% | 10% | 4 |
| Köprülerin Öngerilmeli (Önçekim-Artçekim) Boyuna Ve Enine Kirişlerinde Her Dozda Demirli Beton (C 45/55 Hazır Beton Harcı İle) | 4,5% | 7,5% | 3 |
| Köprülerde Ocak Taşı İle İstifsiz Taş Dolgu | 0,9% | 1,6% | 1 |
| Köprülerde Polimer Bitümlü Membran İle Su Yalıtımı Yapılması | 0,4% | 0,7% | 0,5 |
| Köprülerde Betonarme İçin Demir Temini Ve İşçiliği | 15% | 26% | 11 |
| Köprülerde Yüksek Dayanımlı Öngerme Çeliğinin Zati Bedeli, Yüklenmesi, Taşınması, Boşaltılması, İstifi, Muhafazası Ve İşçiliği (Her Tip Ve Çapta Tel, Demet Veya Çubuk) | 8,8% | 14,3% | 6 |
| Köprülerde Prefabrik Kirişlerin Kiriş Üretim Tesisinden Yüklenmesi, İş Başına Taşınması Ve Projede Gösterilen Yerlere Konulması | 0,8% | 1,3% | 0,5 |
| Köprülerde Profili Demirden Korkuluk Yapılması Ve Yerine Konulması | 1,4% | 2,3% | 1 |
| Köprülerde Veya Heyelanlı Bölgelerde Ø 100 Cm Çapında Her Boyda Yerinde Dökme Kazık Yapılması (C25/30 Hazır Beton Harcı İle) | 6,5% | 10,8% | 5 |
| İş Kaleminin Adı ve Kısa Açıklaması | Asgari Oran | Azami Oran | Fiyat Dışı Unsur Puanı | |||||||
.kisimlar td { word-wrap: break-word; word-break: break-all}
| 0,3% | 0,6% | 0,5 |
| İş Kaleminin Adı ve Kısa Açıklaması | Asgari Oran | Azami Oran | Fiyat Dışı Unsur Puanı | |||||||
.kisimlar td { word-wrap: break-word; word-break: break-all}
| 0,7% | 1,2% | 0,5 |